Fenomenalna Mostarka Lana Pudar osvojila zlato na Evropskom prvenstvu u plivanju u Rimu

Sjajna 16-togodišnja Mostarka Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju u plivanju na 200 m delfin stilom na Evropskom prvenstvu u Rimu. Ovo je sjajan uspjeh mlade Mostarke, koja je u posljednjih godinu dana osvojila čak 10 medalja. Ovo je prvo seniorsko prvenstvo u plivanju u kojem se takmiči mlada Mostarka, a delfin 200 m je jedna od najtežih disciplina u plivanju.
Znajući da ima samo 16 godina i da je bila najmlađa finalistkinja u večerašnjoj utrci naprosto je nevjerovatan ovaj njen uspjeh. Djevojka koja u svom Mostaru nema ni bazen u kojem može trenirati. Ni obični, a ni olimpijski. A ima već 10 medalja. I samo 16 godina.