5 savjeta uz koje ćete zaspati za 10 minuta

Iako ne postoji brz popravak za poremećaje spavanja, postoje trikovi koji mogu pomoći nekima da se opuste i zaspu brzo. Prema stručnjacima s kojima je razgovarao Best Life, ovo je pet savjeta kako brzo zaspati – za 10 minuta ili manje.

Podcasti

Podcasti mogu pomoći nekome da brže zaspe jer prikrivaju ometajuće zvukove u pozadini, odvraćaju spavača od vlastitih stresnih misli i mogu potaknuti opuštanje blagim zvukovima, piše Best Life.

Raznovrsnost tema podcasta također pridonosi njihovoj korisnosti jer je vjerojatno da će osoba koja ne može zaspati pronaći podcast koji im najviše odgovara.

Kako brzo zaspati: Tehnike disanja i meditacija

Tehnike disanja i meditacija mogu poboljšati raspoloženje, smanjiti stres i pomoći u snu.

Pokušajte odvojiti 10 minuta prije spavanja za opuštanje, vježbe disanja i meditaciju.

Ova rutina može imati više koristi nego što mnogi vjeruju. Nije brzi popravak za trenutan san, ali može pomoći da se opustite i pripremite svoj um i tijelo za odmor.

Nakon što se spremite za spavanje, odložite telefon i provedite nekoliko minuta sjedeći zatvorenih očiju, fokusirajući se na disanje i opuštajući tijelo.

To bi trebalo umiriti vaš um i učiniti da ste spremni za spavanje.

Također vam pomaže da izbjegnete izlaganje plavom svjetlu s telefona ili televizora prije spavanja.


Pročitajte više: Ovih 7 vrsta odmora vratit će vašu energiju


Isključite televizor

Mnogi ljudi zaspu gledajući televiziju, ali to nije dobar način za postizanje kvalitetnog sna.

Vaša okolina nije samo osvjetljenje. Zvukovi igraju veliku ulogu. To uključuje zvukove koje proizvodi vaš ventilator, klima uređaj, televizor i telefon, piše N1.

Stvorite okruženje pogodno za san

Okruženje pogodno za san izgleda malo drugačije za svakoga, ali pravilna temperatura, razina buke, udoban madrac i mrak mogu pomoći ljudima da bolje spavaju.

Terapija zvučnim frekvencijama

Terapija zvučnim frekvencijama je tehnologija koja koristi zvukove i vibracije za smanjenje stresa, poboljšanje zdravlja i povećanje raspoloženja.

Može napraviti veliku razliku ne samo u kvaliteti vašeg sna, već i u trajanju, REM ciklusu i brzini kojom utonete u san.

Terapija zvučnim frekvencijama može fino podesiti vaš mozak za san i dizajnirana je da smanji nametljive misli i održi stres minimalnim.

Foto: Canva

POVEZANI ČLANCI

PROČITAJTE JOŠ

PROČITAJTE VIŠE

usisavanje

Koliko često vi usisavate kuću? Iznenadit ćete se što na to...

Koliko puta ste čuli da je usisavanje doma ‘ona točka na i koja čini razliku između urednog doma i prljavog doma‘? Ima nešto u...